Novákoviny

stránky publicisty Jana A. Nováka

Fízl v počítači

Dostal jsem tiskovou zprávu, ze které mrazí: o softwaru, který fízluje ve firmách zaměstnance. Člověk by řekl, že činnost svých podřízených by měli hodnotit jejich šéfové především podle výsledků, některé firmy ale zřejmě soudí, že špiclovat je třeba pořád. Kdyby byl ještě u moci bolševik, jistě by měl radost, zdá se ale, že některým dnešním manažerům bolševické myšlení také není cizí. Nemohu se přitom zbavit pocitu, že vedoucí, který potřebuje špiclovat každé hnutí svého podřízeného na počítači, tím vlastně přiznává svou neschopnost práci zorganizovat a objektivně hodnotit - co je to proboha za šéfa a za firmu, když tam mají zaměstnanci čas hrát si s počítači a vedení to na výsledku nepozná.... . 

Kousek té tiskové zprávy si tu můžete přečíst – třeba abyste věděli na co myslet, až budete ze zaměstnání posílat soukromý mail. Nebo zda jsou výhody postavení zaměstnance opravdu tak velké, aby člověk musel snášet tak nedůstojné jednání:

 Produkt AuditPro umožňuje s minimálním úsilím získat okamžitý přehled o stavu a využití IT řešení a softwarových aplikací včetně licencí ve firmě a monitorovat obsah činnosti zaměstnanců. Schopnost preventivně odhalovat nelegální užívání softwaru a monitorovat skutečný obsah činnosti zaměstnanců ze softwaru AuditPro učinila nejpoužívanější nástroj své kategorie nejenom v České republice. V současné době je v provozu nasazeno 720 tisíc licencí AuditPro zejména v České republice, na Slovensku, v Rusku a v Polsku.   

„Nástroj AuditPro se prosazuje v takové míře, protože přináší našim zákazníkům významné úspory. Podle našeho průzkumu tyto úspory IT investic mohou v horizontu půl roku dosáhnout až 30 % původních rozpočtů,“ uvedl Robert Kleiner, člen představenstva společnosti truconneXion. Podle Roberta Kleinera manageři a majitelé firem se během krize naučili využívat nástroje AuditPro zejména k sledování vytíženosti IT zdrojů, monitorování zaměstnanců a k analýze jejich pracovních a mimopracovních činností. „AuditPro se tak do značné míry stal lékem, který našim zákazníkům dokázal zmírnit průběh krize tím, že jasně ukázal jejich rezervy a příležitosti pro vyšší efektivitu nejenom v oblasti informačních technologií, ale i v lidských zdrojích,“ analyzoval příčiny úspěchu AuditPro Robert Kleiner.

You have no rights to post comments

 
Joomla Tutorial: from JoomlaShack.com