Novákoviny

stránky publicisty Jana A. Nováka

Foto a Video

DiCAPac WP-S10: se zrcadlovkou pod vodu a levně

dipac1Pro nenáročné fotografování pod vodou jsou sice k dispozici obojživelné kompakty, jenže majitel zrcadlovky obvykle chce od snímků trochu víc - a navíc nemusí mít chuť si kvůli pár fotografiím z moře kupovat další přístroj. Řešení se jmenuje DiCAPac: "pláštěnka", která podle tvrzení výrobce ochrání zrcadlovku nejen před nepohodou, ale i do pětimetrové hloubky. Vyzkoušeli jsme, jestli je to pravda.

Sony DSC QX30 udělá ze smartphonu superzoom

sonx1Nejste spokojení s fotkami, které produkuje váš smartphone? Těžko se divit, protože od objektivů, jejichž čočky jsou ještě menší než čočka, co se rodí na polích, těžko čekat nějaké zázraky. Obzvlášť, pokud vám nestačí fotit jen krajinky, mejdany a rodinné události. Jedno řešení by tu bylo: Sony QX30.

Lumix TZ 80: superzoom se 4K videem

lumx1Rozlišení 4K se zpočátku týkalo především televize a nanejvýš ještě videa, ale bylo jen otázkou času, kdy pronikne i do říše digitálních fotoaparátů. A nejen proto, že funkce videa k foťákům už neoddělitelně patří - 4K (což znamená čtyřikrát lepší obraz než HD, konkrétně s rozlišením 3840 x 2160 bodů) totiž umožňuje i kouzla, o kterých se fotografům doteď ani nezdálo. Ve foťáku Lumix TZ 80 se ale uplatní ještě víc.

GoPro: Příběh adrenalinové revoluce

gopr1Když se v mobilech objevily kamery, na éru natáčení všeho a všemi bylo zaděláno - ale ještě ne docela. Velkou mediální revoluci dovršila až kamera GoPro, která se dostane i tam, kde mobil nepřežije. Civilizace posedlá adrenalinem od té doby žije záběry, jaké si ještě před deseti lety nedovedl nikdo ani představit.

Lamax Action x7: levná a výkonná miniamera

lamx1Na první pohled vypadá akční minikamera Action Pro x7 od firmy Magicam Solutions s.r.o. jen jako jeden ze stále početnější rodiny klonů a napodobenin už téměř kultovní GoPro. Jediný nápadnější rozdíl představuje snad jen odlišné umístění předního ovládacího tlačítka. O to zajímavější je pohled na to, co umí - a především na cenu.

Ze stejného soudku

 
Joomla Templates at JoomlaShack.com