Novákoviny

stránky publicisty Jana A. Nováka

Chraňte jablečné metrosexuály

metrosex1

Živočišný druh metrosexuálů už má svůj evoluční zenit zřejmě za sebou, pořád ještě se ale vyskytují. Jak už z taxonomického označení vyplývá, lze je zastihnout nejčastěji v metru. Nedávno se mi podařilo takové pozorování uskutečnit a učinil jsem při tom závažný poznatek, který bude jistě zajímat i další odborníky zabývající se tímto pozoruhodným druhem: k tradičním dosavadním rozpoznávacím znak?m, jako je nagelované ochlupení na horní části hlavy a ošacení volené s vytříbeným vkusem přibyly dva další donedávna badateli ještě neuváděné: iPhone v jedné horní končetině a iPad v druhé (pochopitelně také horní).

  Měl jsem to štěstí zastihnout celý páreček, přičemž samička se snažila samečka zaujmout hlasitým hovorem, ten však na ni zjevně nereagoval, neboť se plně soustředil na to, aby všichni na nástupišti viděli jeho jablečné vybavení...

 Obsluha přístrojů od něj ostatně vyžadovala plné soustředění - připojoval sluchátka k iPhonu za současné manipulace s iPadem, což málem vedlo k Padu, promiňte, pádu pod přijíždějící soupravu, ostatně černé brýle v šeru metra člověku na orientaci také nepřidají. Celý incident nakonec skončil jen demonstrativním odchodem samičky, která nelibě nesla, že její druh dává přednost jakémsi elektronickému bázmeku před její duchaplnou konverzací a vydala se patrně vyhledat vhodnějšího druha k páření.

 

Obávám se proto, že metrosexuálové jsou nyní mnohem ohroženějším druhem, než jsme se dosud domnívali. Vyzývám proto badatelskou komunitu, aby se ještě více soustředila na jejich výzkum, přičemž zvláštní pozornost je třeba věnovat výskytu iPhonu a iPadu v souvislosti s pářícími rituály.

Jan A. Novák

Psáno pro Futurum.cz

You have no rights to post comments

 
Joomla Templates at JoomlaShack.com