Novákoviny

stránky publicisty Jana A. Nováka

Bloggie Sport: s dotykovým displejem pod vodu

bloggie1

Asi první dotykový displej, který je možné používat i pod vodou, má outdoorová USB minikamera Bloggie Sport, kterou během února uvede na trh Sony. Geekové, kteěí chtějí být na YouTubee vidět s něčím opravdu originálním, se tak při svých videokreacích už nemusí omezovat jen svět, který je trapně a nudně suchý. Bloggie Sport funguje do pětimetrové hloubky a vydrží nahrávat až hodinu. Samozřejmě v rozlišení HD (1080p).

 

 

 

 

 

 

Pětimetrová hloubka není špatná, aspoň pokud se nechcete vytahovat na Jacquese-Yvese Cousteaua, což ostatně stejně nejde, protože už je pár let po smrti. Koneckonců, žralok vás může sežrat i těsně u břehu - a uznejte, že takové záběry by určitě udělaly dojem.

bloggie2

 

obr: Blogie Sport od Sony je první vototěsná kamera (a foťák) s dotykovým displejem.

 

Pro představu co těch pět metrů obnáší: třeba v podolském bazénu v Praze si s Bloggie Sport klidně můžete zalézt až na dno, protože i pod skokanskou věží tam je jen 4,8 metru. A když cestou k vodě uklouznete na mokrých dlaždičkách, tak se taky nic neděje, protože kamera vážící pouhých 150 gramů vydrží pád z výšky 1,5 metru. Její ocelové šasí totiž ještě překrývá gumový ochranný pás.

Podobných vodotěsných a outdoorových minikamer už na trhu pár je, ale Bloggie Sport přece jen disponuje něčím unikátním. Má totiž dotykový displej s úhlopříčkou 2,7 palců, který funguje i pod vodou. Samozřejmostí je fotografický režim, při němž vznikají snímky o rozměrech okolo 5 MP.

Do prostředí pod hladinou je vybavená i dalšími vychytávkami. Při přepnutí do režimu "Underwater" například přizpůsobí podání barev na snímku skutečnosti, že voda nejvíc pohlcuje červenou a žlutou. Nechybí také digitální zoom a režim "Makro" pro snímání z minimální vzdálenosti 12 centimetrů. Jednou z velkých předností jsou rozměry 59,6x116,5x21 mm. Společně s odolností dělá z Bloggie Sport ideální vodeo- a fotozápisník, který je možný brát sebou opravdu všude. Cena na americkém trhu má být 180 dolarů, na britském 179 liber.

Jan A. Novák

Psáno pro Futurum.cz

bloggie3

You have no rights to post comments

 
Joomla Templates: by JoomlaShack