Novákoviny

stránky publicisty Jana A. Nováka

Tajemné středomoří

tajemne stredomori obrazek knihy

Oblast Středozemního moře a přilehlých kontinentů je místem, kde se formovala naše civilizace. Četné legendy, historické doklady i hmotné památky nasvědčují tomu, že toto krystalizační jádro moderního světa bylo ovlivňováno mnoha záhadnými faktory, které naznačují působení jakési neznámé vyspělé civilizace nebo příchozích z jiných světů. Práce přináší indicie nasvědčující tomu, že dávný vývoj civilizací ve Středomoří v mnoha ohledech čerpal ze zdrojů, které dodnes zůstávají tajemné.

 

 

 Význam předantického a antického Středomoří pro naší civilizaci a nesrovnalosti v "učebnicovém" pojetí historie této oblasti.

 

 Teorie tvrdící, že Atlantida byla ve Stedomoří. Homér a Atlantida, Atlantida na řeckém ostrově Théra, výbuch Théry. Hypotézy o Atlantidě na dalších lokalitách ve Středomoří. Atlantida v Gibraltaru. Tajemní učitelé roznášející civilizaci po Středomoří - emigranti z Atlantidy? Známý oceánograf J.-Y. Cousteau hledal Atlantidu v hlubinách.

 

 Tajemná plavidla: Zprávy a svědectví o záhadných obrovksých lodích a lodích bez vesel a plachet brázdících Středomoří v dávné minulosti.

 

 Záhada kolejí vytesaných do skal na ostrově Malta a další podivné objevy pod hladinou Středozemního moře.

 

 Kamenní obři: záhadná megalitická kultura ve Středomoří, chrámy na Maltě starší než pyramidy, megality na Korsice, ve Španělsku a jinde, kyklopské stavby Řecka.

 

 Záhadná Kréta: krétsko-mykénská kultura a její neznámá písma, disk z Faistu, vyobrazení podivných zařízení na gemách z Iraklionu atd.

 

 Tajemné centrály moci: Věštírny jako instituce shromažďující informace a usměrňující mocenský vývoj. Delfská věštírna. Kůmská Sybbila, její jeskyně, záhada tzv. Sybbiliných knih na římském Kapitolu a eleusínská mystéria.

 

 Ti, kteří měli pravud: antičtí filosofové, kteří bez vědeckých přístrojů odhalili pravdu, aby pak byli překřičeni - Pythágoras (pí a jeho "božská" podstata), Herakleitos, Archimédes, Démokritos - záhady a zdroje jejich vědění.

 

 Záhadné vynálezy antiky a znalosti, které předběhly dobu: čočky a teleskopy, poklady vědění v alexandrijském Múzeiu, prvním výzkumném ústavu na světě. Herón Alexandrijský a jeho vynálezy. Znali staří Římané hliník? Záhada řeckého ohně atd.

 

 Zánik středomořských civilizací a jejich odkaz dnešku.

  Jan Novák: Tajemné Středomoří, Ivo Železný (příloha časopisu Fantastická fakta), Praha 2002
stav zásob: 0
cena včetně poštovného a balného: -

 

Další knižní publikace Jana A. Nováka:

Tunguzský meteorit - záhada na víc než jedno století

 

Potápěči bez moře

 

Fotografování pod vodou

 

Záhady oceánu

 

Smrt vzdušných obrů

 

Digitální fotografie a video v praxi

 

Foto a video pod vodou

 

Tajemné Středomoří

 

Úspory energie

- - -

Některé z těcho titulů lze ještě objednat na dobírku prostřednictvím e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Stav zásob, případně cena jsou uvedeny u stručných obsahů jednotlivých knih, k nimž z této stránky vedou odkazy od názvů titulů. Knih je velmi omezené množství.

 

 Nabídka pro nakladatele

V případě zájmu nakladatelů o dané téma u většiny z těchto titulů existuje možnost připravit přepracované aktualizované vydání, případně kompletně novou verzi knihy s danou problematikou včetně dodání obrazového materiálu.

Ze stejného soudku

 
Joomla Templates from JoomlaShack.com