Novákoviny

stránky publicisty Jana A. Nováka

Za japonskou katastrofu prý může HAARP

haa1

Zemětřesení, tsunami a jaderné havárie v Japonsku uvedly do stavu vzrušení nejen zapřisáhlé příznivce a odpůrce jaderné energetiky, ale také zastánce konspiračních teorií. Jedno z nejfrekventovanějších hesel na vyhledávačích je v současnosti HAARP - podle jedněch nevinný geofyzikální přístroj, podle jiných ďábelská zbraň Posledního soudu.

Zařízení zvané HAARP už bylo obviňováno ze zemětřesení na Haiti počátkem loňského roku, ze zemětřesení v Chile, které následovalo krátce po něm, z ne zcela vysvětlených případů hromadných hynutí ptáků na začátku roku letošního, i z dalších katastrof. Nyní je mu přičítán i katastrofický pohyb tektonických desek u pobřeží Japonska "

 

Za strašlivým zemětřesením a desetimetrovou vlnou tsunami v Japonsku jsou americké vojenské kruhy a jejich tajná zbraň HAARP," to je věta, která v posledních dnech proběhla tisíci internetovými blogy i některými méně seriózními zpravodajskými servery. Zastánci této hypotézy tvrdí, že mají v ruce nezvratný důkaz: HAARP po týdnech klidu ožil právě v okamžicích japonské pohromy. A oficiální stránky tohoto amerického částečně vojenského projektu teď jeví znaky přetíženosti sítě.

 

Tajná zbraň

Příznivcům konspiračních teorií není třeba zkratku HAARP vysvětlovat, normální člověk ale jasno mít nemusí. HAARP znamená High-frequency Active Auroral Research Program, tedy Program aktivního výzkumu polární záře pomocí vysokých frekvencí. Jde o výzkum ionosféry, který vědecky zaštiťuje University od Alaska, hlavní slovo (a také zdaleka největší podíl vložených prostředků) tu však má vojenské letectvo, vojenské námořnictvo a DARPA - Agentura pro pokročilý obranný výzkum. I to je voda na mlýn konspiračních teorií.

Fyzickou podobou HAARP je rozsáhlý komplex antén a dalších zařízení, který nedaleko aljašského města Gakona zaujímá přibližně 13 hektarů. Americké daňové poplatníky zatím přišel na čtvrt miliardy dolarů. Patrně nejvýznamnější složkou zdejší činnosti je vysílání vysokofrekvenčních pulsů do určitých oblastí ionosféry. Vědci pak (zjednodušeně řečeno) sledují, jak na to reaguje magnetosféra, vysoké vrstvy atmosféry a další faktory.

Oficiálně je cílem tohoto výzkumu zlepšení dálkových spojů, pravděpodobně tu ale jsou i jiné vojenské cíle, možná detekce "neviditelných" letadel stealth nebo komunikace s ponořenými ponorkami. Podobný projekt provozuje i Rusko.

 

"Usvědčující" záznam

haa2Americká strana pochopitelně o projektu financovaném vojáky nejspíš neříká úplně všechno, přesto se snaží o maximální otevřenost. Právě z oficiálního webu HAARP mají zastánci konspiračních teorií "usvědčující" záznam o náhlé aktivitě tohoto zařízení v okamžicích zemětřesení. Fotografie těchto grafů se rozlétly blogy i Facebookem, video s nimi se stalo jedním z nejsledovanějších na Youtube...

Opravdu tedy Američané jen tak pro radost zasáhli svého japonského spojence ničivou zbraní a ještě se tím pochlubili na internetu?

To jistě ne: zastánci konspiračních teorií (buď z neznalosti nebo ze zlého úmyslu) zaměnili příčinu a následek. Každé zemětřesení má za následek i rozkolísání geomagnetického pole - a velké zemětřesení ho rozkolísá hodně. Citlivé přístroje HAARP jen tyto výchylky zaznamenaly. Lidem, kteří potřebují věřit, že Američané nikdy nepřistáli na Měsíci a sami si vyhodili do povětří budovy WTC, ale stačí málo.

 

Jan A. Novák

Víc o HAARP píšeme zde

Komentáře   

+1 #1 Yson 2013-12-17 19:03
wěřte newěřte :-)
we wšeckém je šwindl, enem v piwu je woda :-)

PS: pokud se zopakuje Čeljabinský pád meteoritu v několikrát větší verzi a nad USA, tak budou mít sklenáři hodně práce :-) :-) :-)
-1 #2 Gimpel 2014-04-23 02:13
Cituji Yson:
.......tak budou mít sklenáři hodně práce :-) :-) :-)


A celý svět konečně klid a svobodu !!!
-1 #3 j.a.n. 2014-04-23 06:40
Gimpel: Pohodu by měli hlavně fašouni, bolševici a pitomci, co jim slouží, k tomu ale naštěstí nedojde. A jestli si někdo bude dělat z Novákovin protiamerické nebo obecně protidemokratic ké fórum, tak tady skončí.
#4 Gimpel 2014-04-23 13:55
j.a.n. : budu se snažiti zůstávati vůči vaším chlebodárcům kosher, tedy zde na webu. ;-)

Ste však skvělý literát, byť žel prosionistický, rád vás čtu a máte zde plno vynikajících materiálů.
Díky za ně! :-)

Zejména časem ,,musím,, nutně míti ,,Létající talíř pro Hitlera,, a asi nejen ten.

You have no rights to post comments

 
Free Joomla Templates by JoomlaShack.com