Novákoviny

stránky publicisty Jana A. Nováka

Lidé z nebe na Vysoké Roudné

archeoastronautika, ancient astronautsK Vysoké Roudné (660 m. n m.) nedaleko Štemberka se váže pověst, nad kterou by se asi zaradoval i sám Erich von Däniken. Podle ní sem měli v dávných dobách z oblohy sestoupit záhadní Měsíční lidé, aby na Zemi přinesli své vědomosti a kulturu.

V hoře si vybudovali podzemní město (přívrženci archeoastronautických teorií by to jistě nazvali základnou) a odtud vyráželi na své mise po okolí. Uměli dokonce vstupovat do lidských snů a podvědomí - dnes bychom asi řekli, že měli mimosmyslové schopnosti. Své sídlo na Vysoké Roudné však opouštěli pouze za svitu ubývajícího měsíce, protože jejich těla byla příliš jemná a křehká, než aby snesli sluneční světlo.

Ničivý rudý mrak

Podivný je i konec celé pověsti. Nad horou se za strašlivého burácení objevil obrovský temně rudý mrak, oslepující blesky ozářily krajinu - a podzemní město Měsíčních lidí zmizelo. Zůstaly jen kameny na vrcholu kopce, za nimiž se prý kdysi ukrývaly vstupy do tajuplného podzemí.

Vysoká RoudnáNo, je to jen pověst - a pověsti jsou od toho, aby vyprávěly neuvěřitelné věci. Přesto si ale nelze nevzpomenout, že o podivných návštěvnících z nebe vyprávějí i dávné mýty z jiných konců světa, včetně Starého zákona nebo indických eposů.

obr: Vysoká Roudná

 

 Právě ty mluví také o válkách mezi příchozími odjinud, při nichž se mimo jiné používaly jakési zbraně hromadného ničení s účinky nápadně podobnými jaderným náložím. Příběh Měsíčních lidí z Vysoké Roudné by docela dobře mohl být jednou z epizod hvězdných válek starých Indů.

Ale je to jen pověst. Nebo snad ne?

 

UPOZORNĚNÍ: Tento text je ukázkou z mé knihy Tajemné Česko, kterou vydalo nakladatelství XYZ. Objednat je možné ji zde: http://www.xyz-knihy.cz/tajemne-cesko.html

Komentáře   

#1 Ing. Ondrej Repa 2014-11-12 07:15
Premýšľam ako našich dávnych predkov vôbec mohol napadnúť takýto prepracovaný príbeh ako vystrihnutý z Danikena,,, za menšie preskúmanie tej hory by to stálo

You have no rights to post comments

 
Joomla Templates: by JoomlaShack