Novákoviny

stránky publicisty Jana A. Nováka

DOPIS ČTENÁŘE: Tunguzský meteorit a úder z podzemí

tungr0Zajímavou teorii týkající se tunguzského meteoritu, čeljabinského meteoritu, kráteru Patom a dalších témat souvisejících s obsahem knihy „Tunguzský meteorit – záhada na víc než jedno století“  nám poslal pan Zdeněk Havelka. S jeho laskavým svolením tu jeho dopis rádi uveřejňujeme. A jsme samozřejmě zvědaví i na další názory.

 

 

 

"Dobrý den. S ohledem na události související s takzvaným Čeljabinským meteoritem z 15. 2. 2013 jsem se rozhodl, že Vám musím napsat o několika velice podivných souvislostech, které jsem zjistil. Obracím se právě na Vás, protože Vaše knížka „Tunguzský meteorit  - záhada na víc než jedno století“ mně naprosto nadchla, a za tu dobu, co ji mám, jsem ji přečetl už dvakrát, a k některým věcem z ní se často vracím.

 

Knížka se moc líbila i mému staršímu synovi, který má podobné zájmy, jako já. Je to bezkonkurenčně nejlepší knížka na téma Tunguzské události, a proto jsem přesvědčen, že právě Vy jste nejpovolanější člověk, komu mám teď napsat.

 

A pan Mackerle, kterého se tahle věc také týká, a kterému bych napsal také, už bohužel nežije. Když řílám, že se ho to také týká, tak mám na mysli ty záhadné „Sibiřské kotle“, za kterými pořádal výpravu na Sibiř.

 

uvarov1

 

obr: Tak údajně vypadají záhadné sibiřské kotle podle vyprávění badatele V. Uvarova.

Kresby: eYakutia.com

 

 

Vaše úvaha o Teslově „účasti“ na Tunguzské události, kterou jste zpracoval opravdu skvěle a poutavě, a která z mého pohledu rozhodně není nereálná, mne podnítila k přemýšlení, že i kdyby to nebyl Tesla, tak třeba i jiné zařízení, spící třeba už dlouho někde ukryté, se mohlo aktivovat právě ve chvíli, kdy bylo třeba Zemi ochránit před dopadem velkého asteroidu. Třeba zrovna ty sibiřské kotle.

 

Také mne napadlo, že záhadný Patomský kráter nemusí být vůbec způsoben dopadem tělesa, ale třeba mohl vzniknout tak, že bylo něco z podzemí odpáleno. A ten kovový válcový předmět, který by podle průzkumů zde měl pod povrchem kráteru ležet, nemusí být žádným tělesem, které tam dopadlo, ale může být právě tím odpalovacím zařízením. Vždyť přece podzemní raketová sila jsou dneska běžnou věcí. V každém případě by stálo za úvahu, jaký útvar by na povrchu vznikl, kdyby bylo něco odpáleno z odpalovacího zařízení umístěného pod zemí. Já osobně vsázím na to, že by vznikl Patomský kráter. Ale vyzkoušet to bohužel nemůžu. Otázku, jestli to zařízení, mající chránit Zemi, vyrobila nějaká stará, vyspělá, dnes již neexistující civilizace, nebo civilizace PODzemšťanů, a nebo třeba i mimozemšťanů, můžeme klidně nechat otevřenou.   

 

     Ale teď už k tomu důležitému, aktuálnímu (k čemuž byl ale předchozí odstavec nezbytný). Každý den sleduji online mapy seismické činnosti, konkrétně evropskou mapu Centre Sismologique Euro-Méditerranéen ( http://www.emsc-csem.org/#4 ), a celosvětovou mapu USGS ( http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/map/ ). Inspirovali mne k tomu některé Vaše knížky, a také zjištění, že některá zemětřesení jsem schopen velice dobře sám vnímat, což mne fascinuje.

 

Když jsem se takhle na mapu USGS podíval dne 14.2.2013, docela mne překvapilo, že došlo k zemětřesení o síle 6,6 v lokalitě Družina v Rusku. Jedná se o lokalitu na tektonickém zlomu procházejícím východní Sibiří. Vím, že právě na místech tektonických zlomů dochází k zemětřesení nejčastěji. Ale zrovna v tomto místě, kde linie prochází Sibiří, jsem si nikdy za celou dobu, co mapy sleduji, žádného zemětřesení nevšiml. Až toho dne 14.2.2013, a pak po dobu několika dalších dnů. No a vzhledem k tomu, že to bylo 14.2.2013, a právě 15.2.2013 prolétal v nejtěsnější blízkosti Země asteroid 2012 DA 14, tak jsme se se synem na sebe podívali, a tak z legrace jsme si řekli „Á, Sibiřské kotle se aktivují“. No, i když to bylo z legrace, stejně mne při tom docela zamrazilo. A pak přišlo ráno 15.2.2013, a nad Ruskem došlo k explozi – Čeljabinský meteorit.

 

uvarov2Úplnou korunu tomu nasadil dnešní (12. 3. 2013) článek na internetu s názvem „Ruský meteor se srazil s UFO“ (http://www.novinky.cz/koktejl/295756-rusky-meteor-se-udajne-srazil-s-ufo.html ). Článek jsem si přečetl, a pustil video, na kterém je srážka vidět, ale pokud není video nějakým způsobem zfalšované, tak máme zase o čem přemýšlet. Z toho, co je na videu patrné, ale evidentně nejde o srážku, ale o zásah, s největší pravděpodobností samozřejmě úmyslný. Fantastická teorie o zařízeních sloužících k ochraně Země před příliš velkými kameny padajícími z nebe tak zase nabývá reálnějších rozměrů.

 

První, o co jsem se začal zajímat, byla rychlost objektů. Ten objekt, který Čeljabinský meteorit zasáhl, totiž k němu přilétá zezadu ještě větší rychlostí, což je docela dost senzační, vzhledem k tomu, že rychlost Čeljabinského meteoritu byla podle odhadů při vstupu do atmosféry asi 60 000 km/h, a i přesto, že v atmosféře dochází ke zpomalení, tak se určitě stále jednalo o rychlost mnohonásobně převyšující rychlost našich stíhaček, a určitě i výrazně převyšující rychlost dnešních raketových zbraňových systémů.

 

Potom jsem se samozřejmě zajímal o směr letu Čeljabinského meteoritu, a zjistil jsem, že se objevil na ranní obloze na jihovýchodu, a pohyboval se směrem přibližně na jih. Těleso, které jej zasáhlo, se k němu blíží odzadu, a zřejmě zleva, takže mi jako oblast, odkud přilétlo těleso, které Čeljabinský meteor zasáhlo (a zřejmě roztříštilo), vychází chtě nechtě, jak jinak než Sibiř. A proto jsem se odhodlal Vám napsat. Zkuste se na to podívat, myslím, že s Vaší zkušeností můžete třeba narazit na další zajímavé souvislosti, které nám k tomu prozradí něco více."

 

Zdraví Váš fanoušek

Zdeněk Havelka

Komentáře   

#1 Jan Tauš 2013-11-27 17:17
Dobrý den pane Havelka. Váš příspěvek je velmi zajímavý a konstrukčně logický. Ivan Mackerle byl rovněž mým přítelem a měli jsme spolu mnoho plánů, jeden z nich i k Patomu. I když nesdílíme Vaše úvahy o odpalovacím zařízení uvnitř, vidíme to jinak, /viz komentáře pod Patomem/, je to také k zamyšlení, je nutno zařízení nebo koráb už bez reaktoru, který odpálili nad Tunguzkou, vykopat. Neměl by to být problém. Honza

You have no rights to post comments

Ze stejného soudku

 
Joomla Templates: by JoomlaShack