Novákoviny

stránky publicisty Jana A. Nováka

Zprávy z budoucnosti

futur

Napadlo vás někdy, jak budou zprávy o světě mobilů a informačních technologií vypadat za takových... dejme tomu... 10 let? Měl jsem onehdá prudký záchvat představivosti, a tak nelením se o úryvky své vize podělit. Pokud by vás inspirovaly k hledání šňůry a příručky o vázání uzlů, neunáhlete se. Je to jen fantazie - a při jejím vymýšlení nezahynul žádný živý tvor.

 

iDnes.cz,  4. 9. 2021: ...další protesty proti čipování obyvatelstva společností Google. Linda Woodleyová z Manchesteru tvrdí, že ji čipovací pracovníci přehlédli, když ležela na zemi pod barovým stolkem. Přestože Google chybu přiznal a vše napravil, Linda požaduje milión euromarek odškodného za čas, po který nebyla v Matrixu...

 

Mobilmania.cz , 10. 10. 2021: ...brněnská policie řeší rvačku zaměstnanců pohřebních služeb o tělo muže, který umrzl při čekání na nový iPhone10. Kvůli novince, která má být vyráběna jen v omezené sérii a bude se vyznačovat stejnými parametry jako iPhone 1, už měsíc po celém světě přespávají před prodejnami Apple milióny fanoušků bez ohledu na prudké globálnímu ochlazení.

 

iHned.cz 1. 1. 2022: ...doživotní dědičný president České republiky pronesl další zcela nesrozumitelný projev k národu. Pomocí analyzátoru řeči se tentokrát podařilo dešifrovat několik vět: "Není pravda, že jsem svůj  mobil ukradl Voloďovi Putinovi. Je to jen nová neslýchaná lež západních eurofašistů. Výrobky ruské společnosti Novyje Komunikacionnyje Velikoljepnyje Digitaly používám proto, že jsou nejlepší na světě a firma NKVD mi za jejich propagaci řádně platí."

 

Novinky.cz, 1. 4. 2022: ...první kosmická loď k Marsu odstartovala za všeobecného nezájmu veřejnosti. Její velitel a majitel Ivo Lukačevič speciálně pro deník Právo odvysílal: "Start byl náročný, ale teď už je na palubě zase vše v pořádku. Krevní tlak Richarda Bransona se vrací k normě a Bill Gates si opět vzpomněl, jak se jmenuje."

 

Lidovky.cz. 4. 7. 2022: ...Spojené státy americké zvolily nového prezidenta. Vítěz volebního klání Ubu M°gga-uwava ve svém inauguračním projevu řekl: "Mám v úmyslu prosadit všeobecný zákaz používání počítačů a mobilů.  Slyším duchy předků, jak pláčí, protože je to zlé kouzlo, které škodí  naší vlasti. A taky tím ušetříme na potřebnější věci, například na bezplatnou trávu pro všechny. Dokažme, že to dokážeme!"

 

Jan A. Novák

Psáno pro Futurum.cz

You have no rights to post comments

Ze stejného soudku

 
Joomla Templates: by JoomlaShack